Rozpocznij Nowy Rok z naszym cateringiem dietetycznym! Zamów o 10% taniej z kodem 2023

Kalkulator BMI - białe

Kalkulator BMI

Waga (kg):
Waga (kg):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wzrost (cm):
Wzrost (cm):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Twój wskaźnik BMI:
0.00
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Niedowaga

Niedobrze. Masz niedowagę. Skontaktuj się z naszym dietetykiem. Specjaliści ustalą plan diety, dzięki której przybierzesz na wadze.

Waga prawidłowa

Świetnie! Twoja waga jest w normie. Nie masz powodów do zmartwień.

Nadwaga

Masz nadwagę. Jesteś o krok od otyłości, ale możesz jej uniknąć! Skonsultuj się z naszymi specjalistami, aby uzyskać idealnie dopasowaną dietę.

Otyłość

Niestety, Twój wynik wskazuje, że już chorujesz na otyłość I stopnia. Koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem, który ustali plan żywieniowy dla Ciebie.

Nasze inne kalkulatory:

Czym jest wskaźnik BMI

BMI to miara tkanki tłuszczowej oparta na wzroście i wadze, która dotyczy zarówno dorosłych mężczyzn, jak i kobiet. Według WHO służy do wykrywania ewentualnych problemów z wagą. BMI to prosty sposób sprawdzenia, czy Twoja waga jest odpowiednia do Twojego wzrostu. BMI może służyć do wskazania, czy ktoś ma nadwagę lub otyłość, ale nie daje pełnego obrazu. Na przykład nie bierze pod uwagę masy mięśniowej ani rozmiaru ramy osoby.

Może nie jest to najdokładniejszy sposób, ale da ci wyobrażenie, czy powinieneś schudnąć, czy przytyć.
Jak obliczyć BMI i prawidłową masę ciała?
Wystarczy, że podzielimy wynik masy ciała podanej w kilogramach, przez wzrost do kwadratu (w centymetrach).
Wzór na BMI (iloraz masy ciała i wzrostu):
BMI = (waga w kilogramach) / (wzrost w metrach)2

Co zrobić, aby obliczyć bmi? Do obliczania wskaźnika BMI skorzystaj z naszego kalkulatora BMI i sprawdź, czy masz prawidłową wagę!

Co oblicza kalkulator BMI?

Wskaźnik BMI (body mass index) doceni każda osoba. Jest to proste równanie, które obliczy, czy nasza waga mieści się w ustalonej normie. Wskaźnik masy ciała BMI jest obliczany na podstawie naszego wzrostu i wagi przez proste równanie – dzieląc wagę w kilogramach przez wzrost do kwadratu (w metrach). Jeżeli mieścisz się w normie prawidłowej masy ciała – super, tak trzymaj!
Dzięki sprawdzeniu, czy nasza waga jest odpowiednia, możemy uniknąć chorób związanych z otyłością np. choroby serca, cukrzyca, miażdżyca, chorób układu krążenia.
Możemy otrzymać kilka wyników normy BMI. Zależy, jaka jest zawartość tkanki tłuszczowej:

  • mniej niż 16 – wygłodzenie
  • 16 – 16.99 – wychudzenie
  • 17 – 18.49 – niedowaga
  • 18.5 – 24.99 – wartość prawidłowa
  • 25 – 29.99 – nadwaga
  • 30 – 34.99 – otyłość I stopnia
  • 35 – 39.99 – otyłość II stopnia
  • powyżej 40 – otyłość skrajna, otyłość III stopnia

Ważne! Wskaźnik BMI jest przydatnym narzędziem do oceny masy ciała, ponieważ można go obliczyć szybko, łatwo i niedrogo. Nie jest to idealna miara tkanki tłuszczowej (nie wskazuje precyzyjnie otłuszczenie ciała), ponieważ masa mięśniowa waży więcej niż tłuszcz, więc niektóre osoby z dużymi mięśniami mogą mieć BMI, który sugeruje, że mają nadwagę lub otyłość, kiedy tak nie jest. Innym błędem jest to, że ten wskaźnik nie bierze pod uwagę wieku lub płci osoby, co może prowadzić do niedoszacowania BMI. Obliczanie BMI pozwala potwierdzić problemy z nadmierną masą ciała.

Wady i zalety wskaźnika BMI

Czy indeks masy ciała zawsze się sprawdzi? Kalkulator BMI (wskaźnika masy ciała) nie zastąpi Ci profesjonalnej porady u dietetyka. Niestety ten kalkulator BMI nie uwzględnia przypadku kobiet w ciąży, osób starszych, sportowców z dużą ilością masy mięśniowej (która jest cięższa niż tkanka tłuszczowa), więc stosowanie wskaźnika BMI nie należy traktować w 100% prawidłowo. Masa ciała w kilogramach różni się, tak samo ilość tkanki tłuszczowej! Dużą rolę ma również budowa ciała, styl życia, rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w organizmie. Wiele z nas jest z natury szczupłych, kościec jest automatycznie lżejszy. Masę ciała pacjentów warunkuje też masa kości, która jest zależna od wieku, płci.  Warto wiedzieć, że wraz z wiekiem gęstość kości maleje. Nie zalecamy stosować tego wskaźnika dla dzieci i młodzieży poniżej 14 roku życia, gdzie masa ciała ulega szybkiej zmianie. Dzieci w tym okresie mają dużą aktywność fizyczną i wciąż rosną. Do obliczania prawidłowego rozwoju dziecka stosuje się siatki centylowe. Obliczenie BMI przyda się nie tylko w przypadku nadwagi, ale również niedowagi (zbyt niski wskaźnik bmi), która nieleczona, doprowadzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Oblicz prawidłowe BMI! Jak to zrobić i sprawdzić, jaka jest prawidłowa masa ciała? Przyda Ci się BMI kalkulator na górze! Zrób to już teraz. Jeżeli współczynnik BMI zmartwi Cię, możesz skontaktować się z naszymi dietetykami, którzy pomogą Ci osiągnąć pożądaną masę ciała w kilogramach, adekwatną do Twojego wzrostu. Przy większej ilości tkanki tłuszczowej zalecamy takie działania, by odzyskać odpowiednią proporcję masy ciała. Zastanawiasz się jaka masa ciała jest prawidłowa? Oblicz BMI online!

Zalety cateringu dietetycznego

Nasz kalkulator bmi wskazał istnienie ryzyka otyłości? Wybierz jedną z naszych diet pudełkowych i przekonaj się, jak łatwo możesz z tym walczyć! Catering dietetyczny ma wiele zalet. Osoby, które chcą schudnąć, mogą skorzystać z cateringu dietetycznego, ponieważ nie będą musiały się martwić o to, co jedzą i jak może to wpłynąć na ich cele związane z odchudzaniem. Osoby cierpiące na alergie lub ograniczenia pokarmowe, mogą również skorzystać z cateringu dietetycznego, ponieważ posiłki są przygotowywane w sposób, który nie zawiera składników, których nie mogą spożywać.
Catering dietetyczny z dostawą zaoszczędzi Twój czas. Jest to usługa, która dostarcza żywność dla osób o określonych wymaganiach dietetycznych, takich jak alergie, cukrzyca, a nawet odchudzanie.

Zalety cateringu dietetycznego są liczne i obejmują:

– Wyeliminowanie potrzeby martwienia się o to, co będziesz jadł w drodze

– Większy wybór produktów spożywczych do wyboru w dowolnym momencie

– Łatwość w znalezieniu produktów spożywczych zgodnych z Twoją dietą