Kalkulator BMI

Waga (kg):
Field is required!
Wzrost (cm):
Field is required!
Twój wskaźnik BMI:
0.00
Field is required!

Niedowaga

Niedobrze. Masz niedowagę. Skontaktuj się z naszym dietetykiem. Specjaliści ustalą plan diety, dzięki której przybierzesz na wadze.

Waga prawidłowa

Świetnie! Twoja waga jest w normie. Nie masz powodów do zmiartwień.

Nadwaga

Masz nadwagę. Jesteś o krok od otyłości, ale możesz jej uniknąć! Skonsultuj się z naszymi specjalistami, aby uzyskać idealnie dopasowaną dietę.

Otyłość

Niestety, Twój wynik wskazuje, że już chorujesz na otyłość I stopnia. Koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem, który ustali plan żywieniowy dla Ciebie.

Co oblicza kalkulator BMI?

Wskaźnik BMI ( body mass index) doceni każda osoba. Jest to proste równanie, które obliczy, czy nasza waga mieści się w ustalonej normie. Wskaźnik masy ciała BMI jest obliczny na podstawie naszego wzrostu i wagi przez proste równanie – dzieląc wagę w kilogramach przez wzrost do kwadratu (w metrach). Jeżeli mieścisz się w normie prawidłowej masy ciała – super, tak trzymaj!
Dzięki sprawdzeniu czy nasza waga jest odpowiednia możemy uniknąć chorób związanych z otyłością np. choroby serca, cukrzyca, miażdżyca.
Możemy otrzymać kilka wyników w zależności od ilości naszej tkanki tłuszczowej:

  • mniej niż 16 – wygłodzenie
  • 16 – 16.99 – wychudzenie
  • 17 – 18.49 – niedowaga
  • 18.5 – 24.99 – wartość prawidłowa
  • 25 – 29.99 – nadwaga
  • 30 – 34.99 – I stopień otyłości
  • 35 – 39.99 – II stopień otyłości
  • powyżej 40 – otyłość skrajna

Wady i zalety wskaźnika BMI 

Czy indeks masy ciała jest zawsze się sprawdzi? Kalkulator nie zastąpi Ci profesjonalnej porady u dietetyka. Niestety ten kalkulator BMI nie uwzględnia przypadku kobiet w ciąży, osób starszych, sportowców z dużą ilością masy mięśniowej (która jest cięższa niż tkanka tłuszczowa). Masa ciała w kilogramach różni się! Dużą rolę pełni również budowa ciała, styl życia. Wiele z nas jest z natury szczupłych, kościec jest automatycznie lżejszy. Nie zalecamy stosować tego wskaźnika dla młodzieży poniżej 14 roku życia, gdzie masa ciała ulega szybkiej zmianie. Obliczenie BMI sprzyda się nie tylko w przypadku nadwagi ale również niedowagi, która nieleczona, doprowadzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Oblicz BMI! Jak to zrobić?  Przyda Ci się BMI kalkulator na górze! Zrób to już teraz. Jeżeli wynik zmartwi Cię, możesz skontaktować się z naszymi dietetykami, którzy pomogą Ci osiągnąć pożądaną masę ciała w kilogramach, adekwatną do Twojego wzrostu.

Kalkulator BMI