Kalkulator Zapotrzebowania Kalorycznego

Istnieje wiele powodów, dla których catering dietetyczny jest tak skutecznym sposobem na odchudzanie. Pierwszym powodem jest to, że zapewnia różnorodne dania, dzięki czemu nigdy się nie nudzisz i zawsze możesz znaleźć coś nowego do spróbowania. Drugim powodem jest to, że pozwala jeść tyle, ile chcesz, bez martwienia się o zawartość kalorii w każdym daniu, co może prowadzić do przybierania na wadze, jeśli robisz to samodzielnie. Zastanawiasz się jak obliczyć ile kalorii potrzebuje żeby schudnąć? Zobacz nasz dokładny kalkulator zapotrzebowania kalorycznego (kalkulator bmr)!

Waga ciała (kg):
Field is required!
Wzrost (cm):
Field is required!
Wiek:
Field is required!
Płeć:
 •  
 • Mężczyzna
 • Kobieta
Field is required!
Współczynnik aktywności:
 •  
 • Tryb siedzący
 • Aktywność niska lub umiarkowana
 • Aktywność wysoka
 • Aktywność bardzo wysoka
Field is required!
Czy spożywasz mięso:
 •  
 • Tak, jem mięso
 • Nie jem mięsa
Field is required!
Jaki jest Twój cel:
 •  
 • Chcę schudnąć
 • Chcę przytyć
 • Chcę utrzymać wagę
Field is required!
Twoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne:
0 kcal
Field is required!
Jeśli chcesz schudnąć, to powinieneś spożywać około:
0 kcal
Field is required!
Jeśli chcesz przytyć, to powinieneś spożywać około:
0 kcal
Field is required!
Jeśli chcesz utrzymać wagę, to powinieneś spożywać około:
0 kcal
Field is required!
Twoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne:
0 kcal
Field is required!
Jeśli chcesz schudnąć, to powinnaś spożywać około:
0 kcal
Field is required!
Jeśli chcesz przytyć, to powinnaś spożywać około:
0 kcal
Field is required!
Jeśli chcesz utrzymać wagę, to powinnaś spożywać około:
0 kcal
Field is required!
Calkowite kalorie
0 kcal
Field is required!

Polecane diety dla Ciebie

Niestety nie mamy diety, która spełnia te oczekiwania, spróbuj wybrać inną kalorykę.
Niestety nie mamy diety, która spełnia te oczekiwania, spróbuj wybrać inną kalorykę.
Niestety nie mamy diety, która spełnia te oczekiwania, spróbuj wybrać inną kalorykę.

Dieta Standard

1200, 1500, 2000, 2500 kcal

już od 38,00 zł / dzień!

Kalkulator Zapotrzebowania Kalorycznego

Dieta Sport

2000, 2500, 3000, 3500 kcal

już od 52,00 zł / dzień!

Dieta Wege

1200, 1500, 2000, 2500 kcal

już od 42,00 zł / dzień!

Kalkulator Zapotrzebowania Kalorycznego

Dieta Bodybuilding Premium

2000, 2500, 3000, 3500 kcal

już od 56,00 zł / dzień!

Kalkulator Zapotrzebowania Kalorycznego

Dieta Bodybuilding

2000, 2500, 3000, 3500 kcal

już od 52,00 zł / dzień!

Dieta Standard Premium

1200, 1500, 2000, 2500 kcal

już od 42,00 zł / dzień!

Oblicz zapotrzebowanie kaloryczne - Kalkulator kalorii

Zastanawiasz się jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Każdy z nas jest inny, i choć możemy mieć jeden cel – schudnąć, to każdy ma inne dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

Dlaczego? Kobieta siedząca cały dzień w biurze powinna spożywać np. 1700 kcal, a aktywna fizycznia może powolić sobie na więcej np. 2 100 kcal.

Jak obliczyć ile kalorii potrzebuje żeby schudnąć?

Aby schudnąć przez dłuższy czas musimy utrzymać deficyt kaloryczny. Nie może być niższy niż PPM czyli norma podstawowej przemiany materii (ilość kilokalorii, warunkujący dostarczenie energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania i zachowania podstawowych funkcji życiowych) a niższy niż nasze całkowite dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. 
Rozumiemy, że na początku ciężko utrzymać reżim kaloryczny w ciągu dnia, aby skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej. Na początek możemy zaproponować catering dietetyczny. Zobaczysz, ile powinno się jeść, będziesz syty o gotowy na kolejne wyzwania – może przekonasz się do biegania? W końcu będziesz mieć więcej czasu, a stanie w kolejkach i gotowanie.

Oczywiście, catering jest również dla osób, które chcą utrzymać aktualną masę ciała dodając aktywności fizycznej. Dieta pudełkowa ma również zestawy dla osób, które są nastawione na budowanie masy mięśniowej. Wtedy podstawowa przemiana materii się zwiększa (przez zwiększoną masę mięśniową) a obliczanie zapotrzebowania kalorycznego jest trudniejsze. 

Jakie są współczynniki aktywności fizycznej?

Aktywność fizyczna (współczynnik aktywności fizycznej) potrzebna do wykonania wzoru i obliczenia zapotrzebowania.
Poziom aktywności fizycznej jest niezbędna do obliczenia podstawowej przemiany materii (basal metabolic rate) oraz całkowite zapotrzebowanie kaloryczne. 
– 1,2 – 1,3 osoba leżąca w łóżku, z ograniczoną aktywnością
– 1,4 niska aktywność fizyczna
– 1,6 umiarkowana aktywność fizyczna, czyli uprawianie sportu
– 1,75 aktywny tryb życia
– 2 bardzo aktywny tryb życia
– 2,2-2,4 wyczynowe uprawianie sportu

Co to CPM (całkowita przemiana materii)?

CPM, czyli po prostu Całkowita Przemiana Materii. Skrót ten oznacza zapotrzebowanie kaloryczne organizmu (ilość kalorii dziennie powinieneś spożywać). Inaczej – jakie jest nasze zapotrzebowanie energetyczne. Wartość CPM wyrażana jest w kcal, co oznacza kilokalorie. Z naszego kalkulatora możesz sprawdzić ile kilokalorii (kcal) potrzebujesz, aby osiągnąć wymarzony cel. Jeżeli chcemy schudnąć, powinniśmy odjąć od CPM około 500 kcal. Natomiast, jeśli chcemy przytyć, powinniśmy spożywać 500 kcal więcej. Oczywiście, to tylko ilość kalorii początkowa. Po danym okresie czasu (np. po dwóch tygodniach) obserwacji naszego organizmu możemy odpowiednio zareagować. Jeśli waga schodzi za wolno, możemy odjąć kolejne 100 kcal. Najlepszym wyjściem jednak, będzie konsultacja z dietetykiem zdrowego cateringu, który dobierze odpowiednią ilość kalorii.
Jeżeli męczy Cię liczenie i nie wiesz jak obliczyć całkowitą przemianę materii, skorzystaj z taniego cateringu dietetycznego Zdrowy Catering! Dieta pudełkowa prosto pod Twoje drzwi. Powiemy Ci jaka jest Twoja podstawowa przemiana materii, dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Od czego jeszcze zależy zapotrzebowanie kaloryczne? Co jest fundamentem całkowitej przemiany materii i wpływa na podstawowe funkcje życiowe? Oczywiście musimy zabrać pod uwagę masę mięśniową, to od niej głównie zależy nasze zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Dodatkowo ilość tkanki tłuszczowej, która jest lżejsza od masy mięśniowej. Trening siłowy, cardio wpływa na wskaźnik masy ciała i sprawi, że możemy zwiększyć liczbę kalorii. Zamiast wciąż obniżać kalorię, lepiej zwiększyć aktywność fizyczyną. Jak widzisz, nie tak łatwo jest obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. 

Jak obliczyć CPM?

Jak obliczyć CPM? Albo korzystając z naszego kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego, albo ze wzoru, który jest podany poniżej. Ale.. Obliczyć całkowitą przemianę materii możemy właściwie na dwa sposoby: pośrednio oraz bezpośrednio. Sposób pośredni, to obliczenie zapotrzebowania kalorycznego poprzez użycie kalkulatora, czy też wzoru Harrisa-Benedicta (jego wzór został użyty w naszym kalkulatorze – ten wzór jest jednym z najlepszych). Sposób bezpośredni jest bardzo trudny. Polega on na zmierzeniu ilości ciepła wydzielanego przez organizm, zużywanego tlenu oraz wydzielanego CO2 i H20. Oba sposoby nie są dokładne w 100%, ponieważ każdego dnia potrzebujemy różnej ilości kalorii ze względu na wykonywane gesty, ilość wykonanych kroków, godzin snu, czy nawet w jakiej temperaturze piliśmy wodę (im woda jest zimniejsza, tym większą ilość kalorii wydatkujemy na jej ogrzanie).

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne - jak obliczyć?

Wzór Harrisa-Benedicta został zastosowany w naszym kalkulatorze CPM i jest, według nas, jednym z najbardziej dokładnych wzorów. Dla kobiet oraz mężczyzn są podane oddzielne wzory.

 • Dla kobiet: PPM[kcal]= 665,09 + (9,56 x waga w kg) + (1,85 x wzrost w cm) – (4,67 x wiek)
 • Dla mężczyzn: PPM[kcal]= 66,47 + (13,75 x waga w kg) + (5 x wzrost w cm) – (6,75 x wiek)

 

Wzór Mifflina (według nas jest on mniej dokładny, jednak oba wzory są jednymi z najlepszych i są używane przez wielu dietetyków na całym świecie):

 • PPM (kobiety) = SWE (spoczynkowy wydatek energetyczny kcal) = (10 x masa ciała [kg])+(6,25 x wzrost [cm]) -(5 x [wiek]) – 161
 • PPM (mężczyźni) = SWE (spoczynkowy wydatek energetyczny kcal) = (10 x masa ciała [kg])+(6, 25 x wzrost [cm]) -(5 x [wiek]) + 5

Kalkulator kalorii

Możesz jeść pysznie i chudnąć -naszą misją jest pokazanie, że catering dietetyczny to nie luksus dla wybranych. Nasze ceny są na prawdę niskie, a jedzenie smaczne.
Zobacz dostępne diety.

Ostatnia aktualizacja