Rozpocznij Nowy Rok z naszym cateringiem dietetycznym! Zamów o 10% taniej z kodem 2023

Spacer — ile kalorii możesz na nim spalić?

Zastanawiasz się, w jaki sposób szybko schudnąć, bez wydania ani złotówki? Chcesz uniknąć wzroku innych osób i tłumów na miejskich siłowniach? Mamy pomysł idealny dla Ciebie. Spacer to forma aktywności fizycznej, na którą stać każdego, a na dodatek możesz ją wykonywać „przy okazji". Jest to forma ruchu, odpowiednia dla każdego — nawet dla osób starszych. Sprawdź, jakie korzyści daje regularny spacer i wprowadź go w swoje codzienne życie. Małe zmiany mogą być początkiem czegoś wielkiego!

Spalanie kalorii na spacerze — jakich efektów możesz oczekiwać?

Czy chodząc na spacery, można zrzucić zbędne kilogramy? Tak, ale tylko pod warunkiem, że przy okazji stosujesz dietę redukcyjną i nie podjadasz. Jeśli Twoja codzienność to raczej tryb siedzący, to bez większego wysiłku fizycznego, zaczniesz zauważać pozytywne skutki takiej aktywności — poprawisz swój metabolizm i ogólne samopoczucie, ale także wygląd swojej sylwetki, a zwłaszcza nóg oraz pośladków.

Ile kalorii spalimy na spacerze w ciągu godziny?

To, ile kalorii spalisz na spacerze, w dużej mierze zależy od czasu oraz tempa. Wpływ także ma urozmaicony teren, na przykład liczne wzniesienia. Sprawdź, jaki wpływ na spalanie kalorii ma rytm chodzenia. Inną ilość kalorii spali osoba, która idzie szybkim krokiem, a inną ilość osoba, która idzie na spacer w celu podziwiania okolicy.

W trakcie spaceru o średnim tempie, który trwa około godziny, możesz zrzucić od 160 do 440 kcal.

Spalanie kalorii w trakcie spaceru a tempo chodzenia

Chcesz spalać więcej kalorii podczas spaceru? Twoim celem jest skuteczne zrzucenie kilku zbędnych kilogramów?  Mamy na to doskonałe rozwiązanie! Nordic walking — forma spaceru z kijami. Wysiłek fizyczny, który oprócz nóg angażuje również mięśnie brzucha oraz ręce.

Pożytek ze spędzania czasu na świeżym powietrzu — małe wielkie zmiany

Spacer sprawia przyjemność i zmniejsza poziom stresu, ale oprócz tego niesie ze sobą kilka dobroczynnych skutków dla organizmu:

  • dotlenia mózg,
  • redukuje nadmierną tkankę tłuszczową i wysmukla sylwetkę,
  • wspomaga funkcjonowanie układu oddechowego, sercowo-naczyniowego i kostno-stawowego.
chodzenie ile kalorii spala spacer

Ile robić kroków w ciągu dnia?

Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje na to, aby każdego dnia wykonywać co najmniej 10 000 kroków. Dzięki temu zadbasz o swoją sprawność i zapobiegniesz rozwojowi cywilizacyjnych chorób.

Chodzenie po schodach — ile kcal można spalić?

Podczas wchodzenia po schodach gubi się jeszcze więcej kalorii. Wchodząc po schodach przez godzinę, możesz spalić nawet 1000 kcal. Im dłuższa i bardziej wyczerpująca aktywność fizyczna, tym lepsze efekty. Pamiętaj jednak, że podczas treningu to mięśnie zużywają więcej energii niż tkanka tłuszczowa, więc musisz uzbroić się w cierpliwość. Regularne chodzenie po schodach polepszy wygląd ud, łydek oraz pośladków. Minimalizuje też cellulit i dba o zdrowe stawy.

Motywacja do chodzenia — sposoby na mobilizację

Jak zmotywować się do codziennej aktywności? Polecamy sprawdzony sposób — do wspólnego spaceru zachęć przyjaciółkę, sąsiadkę, partnera. Zawsze trudniej zrezygnować ze spaceru, jeśli wcześniej jesteś z kimś umówiony. Nie wmawiaj sobie, że nie masz czasu. Wystarczy dosłownie 30 minut dziennie. Zamiast oglądania nowego tv show — przejdź się po okolicy.

Co robić oprócz umiarkowanej i regularnej aktywności fizycznej?

Jak przyspieszyć efekty codziennej aktywności fizycznej?

  • zdrowa dieta – poznaj swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i zadbaj o zdrową dietę. Jeśli nie masz czasu, zamów gotowe posiłki od Zdrowego Cateringu.
  • odpowiednie nawodnienie – pamiętaj, aby pić wodę! Jeśli nie lubisz wody mineralnej, to możesz dodać do niej ulubione owoce, jak: cytryna, limonka, borówki, truskawki. Minimum to 2 litry dziennie. Unikaj napojów słodzonych i alkoholu.
  • spokojny i regularny sen – wysypiaj się. Przed snem nie korzystaj z urządzeń mobilnych, wycisz się i przygotuj organizm do regeneracji. Dzięki temu będziesz miał dużo więcej energii następnego dnia. 7 godzin snu na dobę gwarantuje dobre samopoczucie.

Trzymamy kciuki za wprowadzenie zdrowych nawyków — nie tylko tych żywieniowych, do swojego codziennego życia.

Autor: Redakcja ZdrowyCatering. Artykuł sprawdzony przez dietetyka.

Inne ciekawe wpisy:

fit słodycze

Fit słodycze

Lubisz słodkie? Uważasz, że przecież każdemu należy się chwila przyjemności?

dieta 1200 kcal

Dieta 1200 kcal

Chcesz możliwie jak najbardziej przyspieszyć utratę wagi? To doskonale trafiłaś,