Rozpocznij Nowy Rok z naszym cateringiem dietetycznym! Zamów o 10% taniej z kodem 2023

Jak wytrwać na diecie?

Każda dieta — czy to odchudzająca, czy mająca na celu zwiększenie masy mięśniowej, to zmiana dotychczasowych nawyków. Zależnie od charakteru, dla niektórych osób może to być cięższy proces. Każdego dnia trzeba liczyć się z nowymi zasadami i podejmowaniem trudnych decyzji. Aby szybko osiągnąć zaplanowane efekty, nie wystarczy sama dieta. Nieuniknione będzie uwzględnienie także regularnej aktywności fizycznej. Jak zmotywować się do lepszego stylu życia? Przedstawiamy proste triki, które sprawią, że przyspieszysz efekty diety i będziesz szybko cieszyć się z nowej sylwetki! Już dziś pozbądź się starych nawyków i przywitaj nową wersję siebie.

Zmiany nawyków żywieniowych — wprowadzaj je stopniowo

Nowe nawyki żywieniowe powinny być wprowadzane powoli. Stopniowo przyzwyczajaj organizm do nowych zachowań, tak aby nie zniechęcić się do dalszych zmian. Małe kroki doprowadzą Cię do wielkiego celu! Wiele osób poddaje się już na samym starcie. Dlaczego? Zbyt wysoko ustawili sobie poprzeczkę. Daj sobie czas i bądź wyrozumiały dla swojego ciała. Podczas zmiany ważna jest cierpliwość i determinacja, ale podstawą jest spokój oraz odpowiedni plan. Dzięki temu nie zamienisz swojej motywacji w niemoc, a te dwa stany dzieli często bardzo cienka nić.

Nie potrafisz zrezygnować ze słodkiego? Zdrowe zamienniki słodyczy

Czy wiesz, że na diecie możesz jeść praktycznie wszystko? Nawet słodycze! Podstawą zdrowej diety jest stosowanie się do określonej ilości kalorii, dostarczanej organizmowi każdego dnia. Dieta to nie głodówka, a odpowiednio zaplanowany jadłospis.

Pamiętaj, że na początku swojej drogi ze zdrowym odżywianiem liczą się nawet małe zmiany. Przykładowo — jeśli do tej pory dziennie zjadałeś tabliczkę czekolady mlecznej, zacznij jeść nie tabliczkę, a kostkę dziennie. To średnio aż 600 kcal mniej! Na początku Twojej drogi z odstawieniem słodyczy, dobrym pomysłem może być także kupowanie mniejszych opakowań słodyczy.

Kolejnym etapem detoksu od słodkiego jest przejrzenie swoich szafek. Niech schowane słodycze Cię nie kuszą. Pozbądź się z domu niezdrowych przekąsek, typu chipsy, napoje słodzone, czekoladki, ale jeśli lubisz słodycze, nie musisz rezygnować ze słodkiego smaku — wybierz zdrowe zamienniki, na przykład daktyle, banany, a herbatę czy kawę pij z dodatkiem zdrowszego odpowiednika cukru (erytrytolu lub ksylitolu).

kryzys w diecie odchudzającej

Wskazówki jak przetrwać kryzys w diecie

Skup się i zrób plan swojej metamorfozy. Najlepszą motywacją do zmiany są efekty, a te zauważysz bardzo szybko, jeśli będziesz stosować się do ściśle określonych celów. Sprawdź, jakie są nasze sposoby na przetrwanie kryzysu w diecie!

Ustal realny cel sylwetkowy i określ etapy swojej metamorfozy

Chcesz zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów? A może Twoim marzeniem jest w końcu zbudowanie masy mięśniowej? Skuteczne odchudzanie uda Ci się tylko, jeśli na samym początku ustalisz sobie realne cele! Realne, czyli możliwe do zrealizowania w określonym czasie. Jeśli zbyt wysoko postawisz sobie poprzeczkę, możesz szybko zrezygnować, w efekcie czego doświadczysz efektu jojo.

Jedz zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki, które zapewnią uczucie sytości

Zmień swoje nawyki żywieniowe i gotuj zdrowo. Kupuj warzywa i owoce od sprawdzonych lokalnych gospodarzy, a w sklepie patrz na skład i ilość kalorii. Trzymanie dziennego zapotrzebowania kalorycznego lub nawet ujemnego bilansu to klucz do sukcesu.

Planuj posiłki lub skorzystaj z oferty Zdrowego Cateringu

Planuj swoje posiłki najlepiej na cały dzień. Będziesz mieć kontrolę nad tym, co jesz każdego dnia, a robiąc zakupy, nie pokusisz się o inne niezdrowe przekąski. Jeśli tworzenie zdrowego jadłospisu Cię przeraża, możesz zamówić gotową dietę od Zdrowego Cateringu — określ tylko wariant i kaloryczność diety, a resztą zajmą się specjaliści cateringu dietetycznego.

Skorzystaj z pomocy dietetyka

Pomoc dietetyka to zawsze dobry pomysł podczas diety. Sprawdzi, czy Twoje plany są realne, ale także będzie motywować do dalszej pracy. Na diecie łatwiej wytrwać, gdy ma się osobę wspierającą. Zamawiając dietę pudełkową, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji dietetycznej w celu dobrania idealnej diety do Twojego stylu życia i zaplanowanych celów sylwetkowych.

Jedz to, co lubisz

Dieta to nie kara. Trzymasz się zdrowych nawyków, aby zmienić się na lepsze! Nie stosuj głodówek i jedz to, co lubisz. Dzięki temu nie poczujesz nawet, że jesteś na diecie. Wybieraj mniejsze porcje, a redukcja masy ciała będzie łatwiejsza, niż myślisz!

Pamiętaj o nawodnieniu organizmu

Odpowiednie nawodnienie w ciągu dnia to obowiązek każdego człowieka! W końcu w większości składamy się z wody. Jeśli nie wiesz, ile wody dziennie powinieneś wypijać — skorzystaj z naszego wodnego kalkulatora. Picie wody dodatkowo zapełnia, więc dzięki temu zjesz mniej w ciągu dnia!

Zadbaj o regularną aktywność fizyczną

Czy wiesz, że odpowiedni trening wyzwala większe endorfiny niż zjedzenie tabliczki czekolady? Sport oznacza dobre samopoczucie — poprawę humoru, zdrowia oraz wyglądu. Obiecujemy, że nie będziesz żałować! Na początek wystarczy nawet najmniejszy wysiłek — jazda na rowerze czy szybki spacer.

Pozytywne myślenie

Najważniejsze zmiany zachodzą w głowie. Myśl pozytywnie! Jeśli postanowisz poświęcić sto procent zaangażowania w swoją dobrą metamorfozę, zobaczysz, że Ci się uda! Trzymamy za Ciebie kciuki, a w razie spadku motywacji, służymy pomocą i radą!

Autor: Redakcja ZdrowyCatering. Artykuł sprawdzony przez dietetyka.

Inne ciekawe wpisy:

dieta 1200 kcal

Dieta 1200 kcal

Chcesz możliwie jak najbardziej przyspieszyć utratę wagi? To doskonale trafiłaś,

dieta na cholesterol, dieta cholesterolowa

Dieta na cholesterol

Dieta na obniżenie cholesterolu to plan dietetyczny, który skutecznie utrzymuje