Rozpocznij Nowy Rok z naszym cateringiem dietetycznym! Zamów o 10% taniej z kodem 2023

Postanowienia na Nowy Rok

Nadchodzi styczeń — czas postanowień noworocznych. W mediach społecznościowych aż wrze od motywacyjnych wpisów, które zachęcają, aby rozpocząć pracę nad sobą i również osiągnąć wyznaczony cel. Nie masz pomysłu na postanowienie noworoczne lub Twoje plany jeszcze nigdy nie zostały zrealizowane? Nadchodzimy z pomocą, bo na postanowieniach noworocznych dotyczących zdrowych nawyków znamy się najlepiej! Nakręcimy Cię do dalszych działań. Wybierz postanowienie noworoczne idealnie dopasowane do Ciebie i rozpocznij walkę o lepsze życie już w Nowym Roku!
postanowienia na nowy rok

Nowy Rok — nowy ja! Postanowienia noworoczne

Wiele osób zarzeka się, że od Nowego Roku staną się lepszymi ludźmi. Często niestety nie udaje im się wytrwać w swoim postanowieniu, ponieważ chcą osiągnąć cel, który jest dla nich zbyt wygórowany. Zanim zaplanujesz wymarzone zmiany, przemyśl ich realność spełnienia. Zastanów się, czy czasami nie lepiej zacząć od małych kroczków, które skuteczniej doprowadzą Cię do faktycznego celu — bez powrotu do starych nawyków.

Sens postanowień noworocznych

Przyjęło się, że postanowienia noworoczne to już wręcz tradycja na Nowy Rok. Czy spisywanie noworocznych postanowień ma sens? To zależy. Jeśli zmiana ostatniej cyferki w kalendarzu jest dla Ciebie motywująca i chcesz zrobić wszystko, aby nadchodzący Nowy Rok był lepszy za sprawą swoich działań, to jak najbardziej — postanowienia mają sens! Jeśli jednak co roku wymyślasz postanowienia noworoczne, a mijają kolejne miesiące i nic się nie zmienia, to stracisz jedynie czas na wymyślaniu kolejnych. Co radzimy? Usiądź na spokojnie nad Twoimi celami i zastanów się, dlaczego Ci nie wyszło. Zazwyczaj bywa tak, że obraliśmy sobie za duży cel lub był on zbyt ogólny. Przeczytaj nasze wskazówki, które pokażą Ci, co robiłeś źle i udowodnią, że i Ty potrafisz wytrwać w postanowieniach!

Jak spełnić swoje noworoczne postanowienia?

No właśnie — jak wytrwać w noworocznych postanowieniach? Na sam początek ważne, abyś wiedział, że wystarczą jedynie dwa tygodnie, aby zmienić swoje nawyki i przyzwyczaić do nich swój organizm. Zmobilizuj się i wypracuj w sobie nowy zdrowy nawyk!

Druga sprawa to, jakie postanowienia noworoczne wybrać? Najskuteczniejsze, a jednocześnie najważniejsze postanowienia to takie, o których marzysz. Które uczynią Cię szczęśliwą osobą, i których naprawdę chcesz. Twój cel musi być także możliwy do spełnienia. Mierz siły na zamiary 😉 Nie pisz ogólnikowo, a określ swój cel szczegółowo! Oprócz tego łatwiej będzie Ci wytrwać w postanowieniu, jeśli podzielisz sobie je na etapy. Możesz nawet rozpisać Twój cel w małych krokach, które będziesz realizować miesiąc po miesiącu. Kartki z postanowieniami noworocznymi powieś w widocznym miejscu, na przykład na lodówce lub na tablicy nad biurkiem. W takim miejscu, na które często spoglądasz.

postanowienia noworoczne

Lista postanowień noworocznych

Zastanawiasz się, co mógłbyś zmienić w swoim życiu? Oto najbardziej popularne postanowienia noworoczne:
– przejdę na zdrową dietę i zrzucę zbędne kilogramy — zdrowa dieta to postanowienie wielu osób. Nie mogło znaleźć się niżej w naszym zestawieniu. Zawsze będziemy za dobrymi zmianami żywieniowymi!
– zacznę ćwiczyć – wiele osób motywuje się, że od Nowego Roku zrobią coś, aby zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Od stycznia wszystkie siłownie pękają w szwach. Niestety jak szybko ludzie zapisują się na zajęcia, tak szybko z nich rezygnują. Już po miesiącu, a czasami nawet kilku tygodniach widać, że ludzie zaczynają zamrażać albo anulować swoje karnety.
– będę się odpowiednio nawadniać – regularne picie wody to problem większości osób. Niby prosta czynność, a na co dzień o niej zapominamy. W końcu w 70% składamy się z wody, więc odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa zdrowego stylu życia.
– rzucę palenie – rzucenie palenia to kolejne postanowienie, często figurujące na listach noworocznych.
– znajdę nowe hobby – pasja to rzecz, której człowiek zazdrości drugiemu, a Nowy Rok to wprost idealny czas na to, aby zacząć się realizować i czerpać przyjemność z nowych umiejętności.
– nauczę się nowego języka – nauka języka to proces, dlatego będziesz potrzebować więcej niż kilku tygodni, aby biegle mówić w tym języku, ale kto wie — może dzięki temu postanowieniu już podczas najbliższych wakacji bez problemu dogadasz się z obcokrajowcem!
– zmienię pracę – dusisz się w obecnej firmie? A może po wielu przemyśleniach uważasz, że ten zawód nie jest dla Ciebie? Nadchodzi Nowy Rok – odważ się na zmiany.
– zaoszczędzę pieniądze – powodów, dla których chcesz uzbierać fundusze, może być wiele – nowy samochód, remont łazienki, a może podróże? To postanowienie, które pomoże Ci spełnić swoje marzenie o czymś, co było dalekie od Twoich możliwości finansowych.

Przestrzegamy, że powyższe propozycje to zbyt ogólne postanowienia. Określ lepiej szczegółowo, co dokładnie chcesz osiągnąć. Na przykład „będę ćwiczyć 3 razy w tygodniu — w poniedziałek, czwartek i sobotę” lub „przejdę na zdrową dietę — zrezygnuję ze słodyczy na rzecz warzyw i owoców”.

Postanowienia noworoczne a dieta

W ramach noworocznych postanowień zazwyczaj na pierwszym miejscu znajduje się zdrowe odżywianie. Praca nad codziennymi nawykami żywieniowymi powinna przebiegać stopniowo. Jeśli dzięki wprowadzeniu zdrowych nawyków, zgubisz zbędne kilogramy, to działając krok po kroku i utrzymując swoje nowe przyzwyczajenia, unikniesz efektu jojo.

Co można zmienić, aby zdrowo się odżywiać? Podpowiadamy, co możesz dopisać, aby bardziej szczegółowo określić swoje noworoczne postanowienie:
– spożywanie warzyw i owoców – dorzucaj do każdego posiłku po jednym,
– staraj się ograniczać dodawanie soli do potraw – testuj smak innych przypraw i ziół,
– eliminowanie z codziennej diety słodyczy i produktów czy posiłków wysokoprzetworzonych (batoniki, czekolada, gotowe dania ze sklepu, słodkie jogurty z dużą zawartością cukru).

Chcesz wypracować zdrowe nawyki żywieniowe, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z oferty Zdrowego Cateringu! Przygotowaliśmy różne warianty diet, tak aby idealnie wpisać się w gusta każdego Klienta. Możesz także bezpłatnie skonsultować się z naszym dietetykiem, który podpowie, która dieta byłaby w Twoim przypadku najlepsza.

Trzymamy kciuki za Twoje dobre zmiany w 2023 roku!

Czas na postanowienia na Nowy Rok! Wypisz swoje konkretne cele, aby zwiększyć szanse i rozpocząć nowe życie. Trzymamy kciuki za spełnienie noworocznych postanowień. Niech Nowy Rok będzie lepszy!

Autor: Redakcja ZdrowyCatering. Artykuł sprawdzony przez dietetyka.

Inne ciekawe wpisy: